سفارش تبلیغ
صبا
آموزشگاه مجازی رایانه
قالب وبلاگ

منبع : www.AsanDownload.com

 


آشنا بودن با کلیدهای میان‌بر در ویندوز و نرم‌افزارهای مختلف موجب سرعت بخشیدن به انجام کارهای شما خواهد شد. اگر به‌دنبال یک منبع خوب و کامل برای آشنایی با کلیدهای میان‌بر در ویندوز و نرم‌افزارهای نصب شده روی آن هستید پیشنهاد می‌کنیم برنامه ‌Windows Hotkey Explorer‌ را امتحان کنید.
این برنامه که استفاده از آن کاملا رایگان است و حجمی در حدود 93کیلوبایت دارد قادر است لیستی از کلیدهای میان‌بر موجود در ویندوز و کلیدهای اختصاص یافته به نرم‌افزارهای مختلف را به شما نشان دهد. این نرم‌افزار روی ویندوزهای اکس‌پی، ویستا و 7 قابل اجرا است و از قابلیت اجرای بدون نصب نیز برخوردار است.

 
 قیمت: رایگان
 دانلود -  92 کیلوبایت | لینک کمکی
  منبع روزنامه جام جم
 لینک منبع

 

http://www.asandownload.com


[ دوشنبه 90/9/21 ] [ 11:0 صبح ] [ کیبورد ] [ نظر ]


میانبرهای عمومی
1ـ کلیدهای ترکیبی Win+1,2,3,4 برنامه‌های موجود در تسک‌بار را اجرا می‌کنند. با کمک این میانبر، می‌توانید برنامه‌هایی که همیشه از آنها استفاده می‌کنید را در ابتدای تسک‌بار قرار داده و با نگه داشتن کلید ویندوز و فشردن کلیدهای 1 و 2 و 3 و 4 و … بسرعت آنها را پشت سر هم باز کنید. این میانبر برای ویندوز ویستا و منوی Quick Launch نیز کار می‌کند.
2ـ کلیدهای ترکیبی Win+Alt+1,2,3,4 فهرست پرشی هر برنامه را باز می‌کنند و می‌توانید از کلیدهای مکان‌نما برای انتخاب گزینه مورد نظر استفاده کنید.
3ـ کلید ترکیبی Win+T بین برنامه‌های تسک‌بار حرکت می‌کند. روش کار آن مشابه حرکت دادن ماوس از روی آنهاست، با این تفاوت که برای اجرای برنامه باید از کلیدهای Enter یا Space استفاده کرد.
4ـ کلید ترکیبی Win+Home تمام برنامه‌ها را بجز برنامه فعلی مینیمایز می‌کند. شیوه کار این کلید ترکیبی مشابه تکنیک Aero Shake است و از طریق رجیستری می‌تواند غیرفعال شود.
5 ـ کلید ترکیبی Win+B بخش System Tray را انتخاب می‌کند که پرکاربرد نیست، اما زمانی که ماوس از کار می‌افتد بسیار مفید است.
6 ـ کلیدهای ترکیبی Win+Up/Down پنجره فعلی را ماکسیمایز یا مینیمایز می‌کند. البته در صورتی که برنامه قابلیت ماکسیمایز شدن داشته باشد.
7ـ کلید ترکیبی Alt+Esc و Alt+Tab میان برنامه‌هایی که باز شده‌اند به ‌ترتیب گذر می‌کنند.
8 ـ کلیدهای ترکیبی Win+Pause/Break پنجره مشخصات سیستم را باز می‌کند. این کلید ترکیبی زمانی مفید است که بخواهید بسرعت نام سیستم و دیگر مشخصات آن را مشاهده کنید.
9ـ کلید ترکیبی Ctrl+Esc برای باز کردن منوی استارت به‌ کار می‌رود، اما جایگزین دکمه ویندوز نیست.
10ـ کلید ترکیبی Ctrl+Shift+Esc مستقیما مدیر وظایف ویندوز را باز می‌کند و نیازی به فشردن Ctrl+Alt+Delete و سپس انتخاب مدیر وظایف نیست.
11ـ کلید ترکیبی Alt+Space منوی هر پنجره را باز می‌کند که می‌توان به کمک آن و فشردن کلیدهای x یا n پنجره را بست یا minimize کرد.

 

 

میانبرهای ویندوز اکسپلورر
1ـ کلید ترکیبی Alt+Up به یک فولدر بالاتر می‌رود. به‌جای این کلید می‌توان از Backspace هم استفاده کرد.
2ـ‌ کلید ترکیبی Shift+F10 نیز منوی کلیک‌راست هر فایل را باز می‌کند و سرعت کار با فایل‌ها را بالا می‌برد. وقتی از این طریق منو را باز می‌کنید، زیر حروف خاصی از آیتم‌های موجود در منو یک زیرخط قرار دارد که با فشردن آن کاراکتر، عمل مورد نظر انجام می‌شود.
3ـ کلید ترکیبی Shift+Del یک فایل را بدون ارسال آن به Recycle bin حذف می‌کند.
4ـ کلید Ctrl+Shift+N فولدر جدیدی در دایرکتوری فعلی می‌سازد.
5 ـ کلید ترکیبی Alt+Enter پنجره مشخصات فایل را باز می‌کند.
6 ـ کلید F2 نام فایل را تغییر می‌دهد.
7ـ کلید F3 اکسپلورر را باز می‌کند و مستقیما به نوار جستجو می‌رود تا یک فایل را بیابید. اگر پنجره اکسپلورر باز باشد، در همان پنجره به بخش جستجو می‌رود.
8 ـ کلید F6 در پنجره فعلی، یکی‌یکی سراغ آیکن‌ها می‌رود.
9ـ کلید F10 منوی فایل را در اکسپلورر باز می‌کند.

منبع:‌ روزنامه کلیک

http://www.asandownload.com


[ یکشنبه 90/8/29 ] [ 6:0 عصر ] [ کیبورد ] [ نظر ]

حتما شما هم بعضی اوقات می‌خواسته‌اید ویندوز خود را سریع‌تر از حالت معمولی خاموش کنید، اگر این طور است این مقاله را مطالعه کنید.
یک ترفند ساده شما می‌توانید کامپیوتر خود را در 4 ثانیه به صورت استاندارد خاموش کنید،این کار با نگه داشتن کلید پاور نیز امکان پذیر است اما در دراز مدت قطعات کامپیوتر آسیب می‌بینند در این جا به روش صحیح آن می‌پردازیم.

 

روش انجام این کار:
Windows Task Manger را باز کنید(Ctrl+Alt+Del)
از منوی Shut Down در حالی که کلید Ctrl را نگه داشته اید بر روی Turn Off کلیک کنید.
حال خواهید دید که پس از 4 ثانیه کامپیوتر شما خاموش می‌شود.
نکته : این ترفند بر روی تمامی گزینه های منوی Shut Down عملی خواهد بود برای مثال می‌توان به جای خاموش کردن سریع اینبار بر روی Restart کلیک کنید تا کامپیوتر 4 ثانیه بعد Restart بشود.

 

http://www.asandownload.com


[ چهارشنبه 90/8/4 ] [ 1:0 عصر ] [ کیبورد ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

کیبورد
این وبلاگ جهت آموزش ترفندهای ویندوز می باشد.
لینک دوستان
آرشیو مطالب
امکانات وب


تبادل لینک